אני מנסה לחזור בדמיון לרגע בו הרעיון של "את לא נולדת אישה" ניצת במוח, ביושבי לבדי באיזה קפה צפוני באזור הבית. להתחקות אחרי תרשים הזרימה של המוח שפתאום נורה ממנו.

לא היה לי מושג שדבר מזה יקרה. היום הגיעה המהדורה השנייה של הספר למפיץ, כדי להמשיך לחנויות. בעיקר ל"סטימצקי" שפותחים במבצע על הספר. אני תוהה איך יגיבו אליו הקונים המאוחרים, מאוד הייתי רוצה להיות דני דין מול מכירתו בחנות ותגובות ספונטניות אליו, אולי עוד אתפתה לזה. בעקבות המהדורה השנייה, פורסם בחודש שעבר ראיון איתי ב"ישראל היום" (קישור), על הספר, מאת המראיינת המצוינת נטע הלפרין.

נטע

בשבוע שעבר התרחש עוד דבר פנטסטי ולא ייאמן בעקבות הספר, הופעתי עם גלעד כהנא וארז רוסו, מג'ירפות, בספריית מבצע יפתח בפתח תקווה. את ההרכב וכהנא עצמו אני אוהבת בלהט מאז הוציאו את האלבום הראשון, "משוחח עם כיסא", ב-1999, ועוקבת בעניין אחרי כל דבר חדש שכהנא מוציא גם כסולן וכסופר. הרגשתי וגם שמעתי בתגובות שהדיאלוג היה מצוין עם גלעד. יש ביוצר הזה גם שנינות והומור פרוע וגם כנות לא שגרתית למעמדו. גלוי לב הוא סיפר על חייו כאב יחידני עם בנותיו, ועל משברי אובדן שחווה, כל אלו יצרו מידה של אינטימיות לצד החיוניות המושחזת הבריאה. וכמובן, השירה שלו, עם הליווי האקוסטי ובמרחק אפס, הקול שלו הוא דבר שמעיר אותך. הייתי שמחה לטייל בתודעה שלו יותר, אבל יש את היצירה שלו וזה הרבה. האירוע כולו תועד בוידאו (צלם של "הגג הכחול"), והוא עלה ברצועות ליוטיוב.

חוץ מזה, בידיעות אחרונות, מוסף 24 שעות, במדור השירה של אלעד זרט, פורסם אחד השירים האהובים עלי מתוך הספר ביום האישה הבינלאומי:

nurit

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *