חייבת לזכור את הגבר העובד בתחנת דלק. האיש היה כבן 50, פרצופו וראשו מכוסים בשיער צפוף וסמיך, קשה להפריד. הגעתי אליו הערב בדרך למסיבה שערך מקום העבודה שלי, לפתע שמתי לב, בגשם זלעפות וחשיכה גמורה, שסמן מנורת השמן בלוח המחוונים מהבהב.

זה התחיל מחורבן ואז נהיה יותר גרוע. הוא היה המתדלק היחיד בתחנה הסמוכה ללונה פארק, עומד שם בגשם במעיל רוח דק. המחשב סירב לאפשר לו לתדלק את המכונית במשך מספר דקות, ואז הוא לא הצליח לפתוח את תא הדלק במפתח, ואחר כך לא מצא היכן פותחים את מכסה המנוע. הוא שב ואמר בייאוש "אין לי מזל איתך, לא הולך לי איתך היום", וחוסר האונים שלו הצליח לשקף לי מראה שלי במצבים אחרים, עוד רגע הייתי שמה יד על כתפו להרגיעו, דבר שאני צריכה בעצמי לעתים קרובות. ניסיתי לנחש מה בקורות חייו הביא אותו לתחנה הזו, ומי מחכה לו בבית. היה קור כלבים.

הוא גילה שתא השמן ריק לחלוטין ולקח את זה די קשה, "מה זה? הרכב קיבל מכה מלמטה במקרה? או ששכחת". שלושה בקבוקים הוא שפך פנימה, בדק אם ישנה נזילה, הגיר עוד ועוד נוזלים למכונית המוזנחת, מים שהיו חסרים לה גם כן, תשומת לב. מכוניות אחרות שדרשו תדלוק נאספו, כמה מהן צפצפו והוא אמר בזעף, לא לצפצף לי. בלונדינית מטופחת במעיל עור יצאה ממכוניתה ואמרה בזעם: אולי בינתיים אתה יכול לתדלק פה, אני מחכה המון זמן".

"כמה זה המון זמן"? הוא שאל בנימה מלאת ניסיון.

היא בלעה את רוקה בתדהמה, וענתה בחיוך מעושה ומתוח: "אני נורא ממהרת, אז בינתיים כשאתה מטפל בבעיה שלה, אולי תוכל לתדלק לי כאן"? וזה כשהוא רכון מעל מכסה המנוע הפעור שלי. בקור רוח מופתי הוא השיב לה: "תצטרכו לחכות, אני לבד פה היום".

אחרי כמה דקות היא התניעה והסתלקה, נוהמת את דרכה החוצה מהתחנה. אחרים המשיכו לתדלק בשרות העצמי, ובמכונית אחרת ישבו שתי נשים שהביטו בו עד שיסיים. אחרי שהגיר את ליטרת השמן הנחוצה לנסיעה, אמר, תראי, זה בין המינימום למקסימום, את יכולה לנסוע, אבל אם המנורה דולקת מיד לעצור בצד, לא לנסוע ככה, ומחר תעברי במוסך, ת'צריכה לבדוק למה היה לך שחור במים שמה, אבל נזילה לא ראיתי".

הוא המשיך ונפנה לעבר הנשים שהמתינו לו במכונית מאחוריי. נכנסתי פנימה, הדלקתי את החימום ואחרי שניה נזכרתי, סגרתי ויצאתי אליו שוב. פיו היה פעור בתדהמה, הוא לקח את השטרות וקיפל אותם, נדמה לי שרעד. "את לא יודעת מה עשית לי עכשיו, שאלוהים יברך אותך! שיהיה לך שבוע טוב, שתזכי בלוטו השבוע".

המסיבה הייתה זוהרת ונהדרת.

המכסה הירוק

 

11 תגובות

  1. סחתיין ריקי,כל הכבוד לך. בתור עובד לשעבר בתחנת דלק, אני יכול לומר שעבודה בתחנת דלק היא כ"כ לא נעימה ובמהלך היום פוגשים בהרבה בלונדיניות מטופחות במעיל עור שנורא ממהרות. לפגוש לקוח אנושי זה חתיכת אולימפוס במהלך משמרת.
    שיהיה לך שבוע מצוין

  2. מצטרף לכל התגובות שמעליי כאן. רק מוסיף שצריך לזכור כי האשמים הם בעלי תחנות הדלק או האחראים עליהם ועל המדיניות. עובד אחד בלבד בתחנת דלק לפעמים לא יכול להתמודד עם כמות קליינטים ולחץ, כאן הבעיה, אם היה עוד עובד אז היה פחות לחץ לכולם. אבל חוסכים בכסף, בכוח אדם, כי הכל צריך להיות יעיל/נאצי אצל רואי החשבון והמנהלים למעלה בחלונות הגבוהים.

  3. ריקי, נפתח לך חלון. כנראה גם אצלו. אולי אשנב. בחוץ מהומת קור, אבל ביניכם נדלק אור. לרגע. והלאה.
    רגעים חטופים שנותנים משמעות.
    יפה

  4. תודה רבה. שרון, אין ספק שהמעסיקים בתחנות דלק חמדנים ומעסיקים גרועים, מכירה הרבה מאוד עדויות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *