נמאס לחברת קום איל פו שמשמיצים אותן באשמת אופורטוניזם וניכוס אג'נדה פמיניסטית לצרכי שיווק,והבגדים היקרים שלהן, וכל זה.  אז הן הגיבו לי, והגבתי להן, ויצא מזה פוסט ויכוח.  הנה

11 תגובות

 1. חבל לי שאת משווה נשים לאוכלוסיות מוחלשות. אני חושבת שזה פטרוני. נשים מופלות בשוק העבודה בשכרן, במעמדן ובאפשרות שלהן להתקדם כשהן אמהות וגם להיות עם ילדיהן.

  זה ציטוט, אני פשוט לא מבינה את המשפט הזה.

  נשים הן אוכלוסיה מוחלשת, למה לא להגיד את זה? למה זה פטרוני?
  זו עובדה שצריך לתקן. זה לא אומר שנשים הן חלשות מהיותן, זה לא אומר שאין להן כוחות ויכולות, זה אומר בדיוק את זה, שאנחנו מוחלשות.
  לא בזדון ולא מרוע, אבל אנחנו מוחלשות.
  ואומרת לך את זה אישה חזקה מאוד, פמיניסטית אקטיביסטית רדיקלית.
  אנחנו מוחלשות ביותר.

  בעניין קום איל פו… אוף, כבר אין לי כוח אליהן.

  גו ריקי!!!

 2. לפעמים נדמה שהפרקטיות היא מן הנשים והלאה.
  במלחמה על זכויות הנשים, מצליחות הנשים לריב ביניהן כל כך הרבה ועל כל כך הרבה ניואנסים שלו הייתה מתועלת כל האנרגיה הזו לערוצים הנכונים כנראה שכבר מזמן היה מוענק שכר שווה לעבודה שווה (או לפחות הייתן מאירות את חצי רמת גן).
  ולעניין קום איל פו – אז מה – פשוט אז מה אם הן חושבות אחרת. לפחות הן תורמות כסף למטרה נעלה וזה הרבה יותר ממה שעושות חברות אחרות שנשים נהנות להשקיע בהן סכומי כסף מטורפים.

  לא הבנתי וכנראה גם לא אבין את אי הפרקטיות של המין הנשי. אולי זה באמת עניין הצייד שיודע להתמקד על המטרה ולא לעזוב (שאין לכן).

 3. מיכל, אם המשפט היה נשים הן אוכלוסיה מוחלשת ללא השוואה לאחרות, היה לי פחות מקומם, אבל בקונטקסט הזה היה משהו פטרוני במשפט, וחוץ מזה, הדוברת לרית הבהירה אחר כך שהתכוונה לנשים מוחלשות באמת, זונות שהשתקמו וכדומה. אבל בנקודה הזו אני חייבת לחבר את התגובה לגיל, שאיתו אני מסכימה, נשים אמנם מופלות נעשקות, מוטרדות, אבל כיום קודם כל מחלישות את עצמן בהיעדר הסולידריות, היכולת להתאגד, להחזיר מלחמה, להחליט על מטרות. ומעבר לפוליטיקה,אני מכירה ונתקלת בהרבה יותר נשים שבוחרות בחיים קורבניים ומתסכלים מגברים כאלו. בשורה התחתונה זה קשור לנושא הכלכלי, אבל שוב, בידינו הכוח לשנות גם את זה.

 4. לדעתי ריקי, בהתחשב בנקודת הזינוק המחורבנת ובמכשולים הרבים העומדים בפני נשים, אז אני חושבת שרוב הנשים משיגות הישגים הרבה יותר גבוהים מהמצופה. בהינתן כל תקרות הזכוכית האפשריות, כל הקליקות הגבריות הסגורות, האימהות כמעכבת, האלימות כנגד נשים ועוד ועוד, אני חושבת שנשים עושות פלאים של שרידה כנגד כל הסיכויים. אני לא חושבת שאת נותנת מספיק קרדיט לנשים ואני לא חושבת שנשים ב ו ח ר ו ת להיות קורבניות. אני חושבת שהעולם מציב בפני נשים המון מכשלות והן מנצחות בצורה מדהימה.

 5. בקום איל פו מייתרים את כל הויכוח שמתקיים כאן.

  קום איל פו הוא מקום לנשים עשירות שמימלא אינן זקוקת לעזרה של אג'נדות פמניסטיות. גם אם הן עשירות רק בגלל שאבא שלהן עשיר או הבעל שלהן עשיר או במקרה היותר משמח כי הן מצליחות לעשות הרבה כסף בעצמן.

  קום איל פו הן עוד סיפור ציני בעולם קפיטליסטי שממשיך להפלות נשים על בסיס מינן.

 6. אני נותנת המון קרדיט לנשים, לכן הקמתי את אמהות אובדות. מה שאת אומרת נכון במקומות ומקרים מסוימים, אני עדיין רואה נשים שנוח להן להשתמש במגבלות כדי לא להילחם, הפחד משרת אותן. אם אין שום מאבק ניכר על שוויון בשכר, על אי אפליית אמהות, ויש בעיקר קיטורים ברשת, אולי יש מקום לבוא אליהן בטענות.
  יולי, כן, אמרתי את זה.

 7. צר לי כי ישנן כאלו שמפנימות את הדיכוי כלפינו כנשים, בהיותנו מיעוט פוליטי. האשמה עצמית שלנו באפליה כלפינו משרתת את מבנה האפליה כלפינו, לסוגיה.
  ועוד- גם אני איני חובבת במיוחד את המינוח נשים מוחלשות בהתייחס לנפגעות אלימות מינית לסוגיה, וזאת בהינתן העובדה שכל אשה באשר היא עברה או תעבור הטרדה מינית, אחת משלוש היא נפגעת תקיפה מינית ואחת משש היא נפגעת גילוי עריות.
  וזה הזמן לסמן ולהזכיר כי המרחב של ארגוני הנשים הוא אקטיבי יומיומית במחאה, קמפיינים, כנסים, דוחות, ומתן מגוון עצום של שירותים למגוו עצום של ציבורי נשים. אז במקום להאישם את עצמנו, אתן מוזמנות להצטרף למרחב הגועש והמעולה הזה.
  ובאותה הזדמנות אני כן רוצה להודות לחברת קום איל פו שמסייעת רבות למרחב הפמיניסטי בישראל, במגוון דרכים וצורות. כן ירבו חברות עסקיות עם מעורבות חברתית כמותן.
  דורית

 8. האג'נדה שלנו לקידום נשים מתבטאת בפעילות חברתית נרחבת. היא כמובן משתקפת בשיווק שלנו אך בהחלט לא מיועדת רק ללקוחות שלנו.

  חוץ מזה, לומר שנשים עשירות לא זקוקות לאג'נדה פמיניסטית זה לומר שכסף הוא ערובה לביטחון עצמי, לדימוי גוף חיובי ולתחושה שאת ראויה לכל מה שטוב בעולם הזה, אם כבר – זו ציניות קפיטליסטית.

  לא הבנתי איך אנחנו מפלות נשים בדיוק? האם כוונתך שרק גברים יכולים להרשות לעצמם קום איל פו?

 9. על ציניות קפיטליסטית. זה כמו שהרב עובדיה ידבר על כפיה דתית. באנגלית זה נשמא טוב יותר יותר
  Its takes one to know one
  שאלתי את גברת ביתי מה זה הקים אל פו הזה והיא אמרה שאין לה מושג. טוב, זה בית שבו לכולם קוראים בשם פרטי, אין כינויים כמו "מותק" או "אבא", או "אמא", בלי עקבים גבוהים, בלי צבעי מלחמה, בלי צביעת שער, בלי קרמים וליפסטיק בכלל וגם רגלים, ידיים ובית שחי לא מגלחים ואין טבעות על הידים בכלל. חזיה לובשים כשצריך. הנ"ל גם נוהגת טוב מגבר ומשתמשת בכל כלי העבודה החל מפטיש וכלה במכונות טוב מרוב הגברים שיש. מעולם לא היה לה חשבון בנק משותף עם איש.
  היא בכלל לא פמיניסטית.

 10. מה זה פמיניסטית לדעתך?
  למה כל כך חשוב להגיד על מישהי שהיא לא פמיניסטית?
  למה משהו שהוא כל כך חשוב צריך להיות אקוויולנטי לקללה?
  למה מישהי שיוויונית וחופשיה צריכה להגיד שהיא לא פמיניסטית?
  זה מרתיח אותי.
  המטרה של הפמיניזם היא לאפשר לכל הנשים את החופש של האישה שאתה מתאר, אז מה רע בזה?
  ההימנעות מן המילה הזו כל כך מקוממת.

 11. אל תוך האמירה – הפחד משרת אותן.
  זו שחווה פחד, ואכן משתוקקת אל החופש, תעצומות הנפש הדרושות לה הן אדירות, משום שהפחד לא משרת אותה כלל וכלל מצמית.
  "נח להן להשתמש במגבלות שלהן" כשהייתי בת 20+ נטיתי לשפוט כך את כל מי שנדמה היה לי (ופגשתי רבות) שאינה עושה מספיק כדי להשתחרר ולהתקדם וכו' וכו',
  בינתיים עברו השנים, קצת התבגרתי, והיום עם כל הכאב והעצב שבדבר ברור לי שמכבש הלחצים הפנימיים והחיצוניים שמופעלים על כל אדם באשר הוא אדם בדרכו אל החופש – רבים מספור, ואין לשפוט אותו על בחירותיו, על אחת כמה וכמה בתוך השיח הפמינסטי, עול הימים, – את רואה בחירה במקום שהיא כלל לא קיימת. כדי לבחור צריך אדם להיות חופשי – כמה אנשים חופשיים את מכירה – שלא לדבר על נשים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *