#1 אמש בתל אביב חגגתי את יום הולדתי בהופעה של פאניק אנסמבל וקרן אלקלעי גוט, להקת קברט רוק, ומשוררת שכותבת וחיה באנגלית ועברית במקביל. הם אירחו משוררים מצוינים כמו רוני סומק, מאיה בז'רנו, רחל חלפי, אמיר אור, רפי וייכרט, ויעל גלוברמן, ובעיקר נתנו הופעה מצויינת, בעברית ואנגלית, רוב השירים  הולחנו  למילים של אלקלעי גוט, אחד מהם היה של גלוברמן. הופתעתי מהשירה הפראית של יעל קראוס, לשעבר מ"אינפקציה", ויש לה איכויות בימה חזקות מאוד. מאוד ממליצה לתפוס אותם בהופעה, והנה המייספייס שלהם.

 

מימין: יעל קראוס

 

#2מבין המשוררים שהקריאו אהבתי במיוחד את הטקסטים של יעל גלוברמן, שירה מתריסה, מפותלת, נועזת, שפה מעניינת, תוכן שדיבר אלי. מתאימה לבמה.

 

# רק היום עד חצות – המוזיקאי הירושלמי הנפלא מורפלקסיס, מציע את כל האלבומים שלו להורדה בחינם, לרגל יום הולדתו. כדאי מאוד. ידיד המדור, עמיר, כתב עליו פעם פוסט נהדר.

 

#3 הדיסק החדש של אבי בללי ויהודית רביץ, שרים את דליה רביקוביץ' י פ ה פ ה. עיבודים שמשלבים כלי מיתר וגיטרות, מתאימים מאוד לתוכן האפל של רביקוביץ', שמזמן הייתה זכאית למחווה כזו. לא תמיד עיבודים למשוררים גדולים יוצאים תואמים כל כך לתוכן, ויש כימיה יפה מאוד בין השירה של בללי והקול שלו לזה של רביץ, הזמרת הכי אהובה עלי בעברית.

 

#4 אמנם כתבתי על זה בצד, אבל הסיפורים של אליס מונרו מחלחלים לנפש, עשירים כל כך בתיאור ובפיוט, בשרטוט דמויות שלא עוזבות אותך.  היא כותבת גדולה.

 

 

 

 

 

 

7 תגובות

 1. מזל טוב ליום ההולדת!
  תודה על הקישור לראיון המקסים עם מורפלקסיס
  ומחכה לשמוע את הדליה רביקוביץ', מתה על פרוייקטי שירי משוררים ובמיוחד כשהם מובצעים ע"י יהודית.

 2. מזדהה בהחלט עם ההיקסמות מאליס מונרו.
  בעקבות ביקורות משתפכות והמלצה חמה מיובל סער, שכנך לרשימות, חרגתי ממנהגי שלא לקרוא סיפורים קצרים וקניתי את "בריחה". ספר נפלא.
  כנראה שיש משהו באוויר הקנדי; קשה לי לחשוב על סופרות עכשויות שמיטיבות לתאר את הקיום הנשי מאליס מונרו ומרגרט אטווד.

 3. הייתי שם גם כן, לא ראיתי אותך )-:

  היה מופע נהדר חוץ מבעיות הסאונד הקשות.

  שי

 4. חיי נערות ונשים היה הספר הראשון של אליס מונרו שקראתי. זה היה ב-1991. מונרו היתה אז בת 60 בדיוק. היא באמת סופרת מעולה. סינתיה אוזיק אמרה עליה: "היא האנטון צ'כוב שלנו" (ואני לא יודע למה היא התכוונה בשלנו. "שלנו" הנשים, או "שלנו" קוראי וכותבי האנגלית…)

  2
  פאניק אנסמבל. כמה אני גאה בכל פעם שאני קורא מישהו שמתפעל מהם. …

  3
  יעל קראוס ענקית. יש לה הופעה יוצאת דופן ושירה מיוחדת. מעניין לשמוע אותה בפרוייקטים כה שונים זה מזה, אלטרנטיביים ומיינסטרימים, שבכולם היא מביאה את האיכויות המיוחדות שלה. "פרווה חמה" ו"פאניק אנסמבל" ו"מטבוחה" – מצד אחד, ו"בוסה" ויוני בלוך – מצד שני.
  היא נפלאה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *