לא מזמן עזבנו את הבית שלנו ברמת אביב, שבו חיינו יחד שמונה שנים בערך, וגידלנו בין כתליו שני ילדים.

הדיירים ששכרו את הדירה, משפחה שעלתה מאנגליה, עשו את המובן מאליו בתרבותם, והזמינו בדיקת קרינה בדירה. התוצאות הרעידו את האדמה של משפחתנו: התגלה כי בסלון יש קרינה אלקטרומגנטית שמקורה לא ברור, בכמות של פי 20 מהמותר.

כעת מזמינים מהנדסים לבדוק את מקור הרעה. לפני שאני מהרהרת על המשמעויות המטאפוריות של בית מלא קרינה, וכתלים נוטפי רעלים, אני עכשיו בעננת חיל ורעדה. אלוהים ישמור.

 

 

###

שיר שפרסמתי אתמול בקפה, כי האתר כאן לא תפקד חצי יום.

 

 

11 תגובות

 1. פעם הזמנתי מודד כזה מחברת חשמל כי הדירה שלי היתה ליד עמוד מתח גבוה. התעמקתי בנושא בזמנו כדי להבין מה ומי נגד מי. התברר שבארץ התקנים לא מעודכנים (בכוונה כניראה, כי עולה הרבה כסף להתאים את המציאות לתקנים), כך שהרבה בתים נמצאים לא פי עשרים אלא פי מאתיים מעל מה שהמוגדר "בריא". לא שזה מנחם, אבל שלא תרגישו פראיירים במיוחד. שנית, הבדיקות ניראות לי לא מאד יציבות, כדאי להזמין עוד מישהו, יש כל מיני סוגים של מכשירים. לפחות זה היה נכון לפני שמונה שנים. בסוף התייאשתי מזה, ועזבתי שם, ויצאתי בלי להבין שום דבר, כל אחד מרח לי משהו אחר.
  את כבר לא שם, זה מה שחשוב, ואולי תזמיני בדיקה במקום הנוכחי.

  רוב הסיכויים שזה עמוד מתח גבוה קרוב מידי או אנטנה סלולרית.

 2. תודה, אבל כשהזמנתי בדיקת קרינה לגן הילדים, נאמר לי שהתקנים של איכות הסביבה מחמירים פחות מאשר באירופה וארצות הברית. לא אני עשיתי את הבדיקה, אבל נשמע לי שהמזמין פדנט, ושעברנו כברת דרך בתחום הזה. אני אברר. אני מודאגת.

 3. באמת מפחיד.
  אבל טוב שזה להיפך, לפחות, שזה המצב בדירה שאתם כבר לא גרים בה ולא בחדשה…

  ואהבתי את השיר. וגם אהבתי לגלות שלא רק אצלי האתר לא עבד…

 4. חלק ניכר מהבתים בישראל בנויים מחומרי בניה שעורבבו בבוצה רעילה ממקומות פנטסטיים כמו הקישון. סיכוי סביר שלא רק חיית בתוך דירה מוקרנת, אלא גם בין כתלים מורעלים. אם את חיה לא רחוק מאחד המפעלים של תע"ש יש גם סיכוי לא רע שהילדים שלך שיחקו על אדמה מורעלת, שתו מים מזוהמים – והכל על פי התקן ובהתאם לחוק, אללה ירחמו.

 5. מה עלולה קרינה כזו לעשות?
  והאם אנחנו לא עוטפים את עצמנו בקרינה דומה מכל המכשירים והסלולארים והטלויזיות והמחשבים על סטנד ביי שאנחנו מצמידים אלינו יום ולילה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *