1. פתאום התגלה בני ציפר, מיזנטרופ שגאה בכך, אדם הבז ללבנטיניות על כול גווניה,  כאי של חמלה ואכפתיות כלפי עניי המדינה וחלשיה. איזה מזל שהמלחמה הזו מוציאה גם את הטוב שבאדם. זה לא נאמר דווקא כלפי איכות המאמר הנדוש והמנותק שלו. אבל במגדל השן, אתם יודעים.

 

2. כמה מאלו שחותמים ומפגינים נגד המלחמה הם בעלי ילדים? זה באמת מעניין אותי. לא רק בגלל שצריך זמן כדי ללכת להפגנות האלו, מקום טוב לתל אביבים עם אג'נדה ורצון להשתייך למיליה הנכון. לא רק בגלל זה.

 

3. מכל הדברים שנכתבו על מירי רגב הדו"צית, הקטע הזה הוא החריף, השנון והחזק ביותר.

30 תגובות

 1. 1. אכן, אלה יודעים לגלות רגשי הומניות צבועה וחלולה כלפי מי שפחות זקוק להם. האם ציפר התנדב כמונו לחלק מצרכי מזון בסיסיים לתושבי הצפונים במקלטים?! המרחק בין יריית דיבורי סרק למעשי גמילות חסד עם העניים והנזקקים בשעת צרה (ביטחונית) רחוק מהם כשנות אור.

  2. נו, זה ברור. מי שאין לו ילדים לגדל, מה הסיכוי שידיר שינה מעיניו בעקבות המצב?!

  3. אמור מעתה דין אמנון אברמוביץ' הגזען כדין אהוד אושרי ההומוסקסואל.

 2. אהוד אשרי, ולא אושרי, אינו הומוסכסואל, והמשפט הזה שלך מכוער. איזה דין בדיוק אתה פוסק להם?

 3. ודאי שלמי שמתנגד למלחמה אין ילדים; הרי להביע את דעתך הפוליטית וללכת להפגנות זה מותרות של רווקים תל אביביים. בגלל זה את כל ההפגנות נגד ההתנקות ניהלו רווקים תל אביביים שאין להם ילדים…
  רק בין אדם אטום ומנותק חושב שהפגנות הן משהו ש"צריך זמן כדי ללכת אליו". חדר כושר זה משהו שצריך זמן כדי ללכת אליו, סרטים זה משהו שצריך זמן כדי ללכת אליו הפגנות הן עניין של פיקוח נפש, לא פחות, במיוחד כשהקהל השפוי מונה מעטים כל כך.
  אני מזמינה אותך להגיע להפגנה מחר (שש בערב בקינג ג'ורג' פינת בן ציון) ולשאול באופן אישי את המפגינים אם יש או אין להם ילדים ועד כמה העובדה שהם הורים גורמת להם לרצות להפגין נגד הרג מיותר של ילדים אחרים ונגד הסיכון המיותר של חיי ילדיהם.
  באופן אישי, אני אדאג מחר לקחת בייביסיטר ולהגיע להפגנה, על אף שאני לא תל אביבית, אין לי זמן מיותר ואני לא שייכת לשום מילייה, נכון או לא נכון.

 4. המפגינים, ואני מקווה שיהיו לך תשובות לילדייך אם תצליחו לגרום להפסקת התוקפנות הישראלית ובכל זאת, לוחמי החופש ישגרו אליהם ואלינו טילים, כפי שהם ממילא עושים כל הזמן. תשובות פחות פתאטיות מאלו שמתנגדי הלחימה מספקים עכשיו.

 5. נכון, בדיוק בשביל זה אנחנו מפגינים: כדי שחיזבאללה יפגיז סוף סוף את הילדים המיותרים שלכם וכך ישוחררו תקציבי החינוך הענפים ואפשר יהיה לממן את הפרויקטים התרבותיים המגניבים שנמצאים באג'נדה של המילייה שלנו. אינשאללה יופגזו גם איזה בית אבות אחד או שניים, ואולי גם כמה בתי חולים, וכך יתפנה עוד כסף למעננו. כי כידוע, לא רק שאין לנו ילדים אלא גם אין לנו הורים ואנחנו אף פעם לא חולים. אגב, גם אם שורטים אותנו אנחנו לא נשרטים.

 6. כבר כמה פעמים אני קוראת אותך והפריזמה שלך היא כל כך צרה שבלתי אפשרי להתייחס אליה ברצינות. כל עולמך מצטמצם בשיקול יחיד – מה יבטיח את מירב הסיכויים לילד הפרטי שלי.

  בסדר להרגיש ככה, אבל לעשות מזה משנה סדורה זה די בלתי אפשרי.

  מעניין מה היתה תפיסת המדיניות הגלובלית שלך אילו הילד שלך היה בן 19 , נגיד טנקיסט.
  אין ספק שהיינו קוראים פה אותם דברים רק בדיוק להיפך – להוציא מיד את כוחות הקרקע מלבנון!

  דרך אגב, בהפגנת השמאל האחרונה היו 5,000 איש, מתוכם מבוגרים רבים. ההנחות שלך שגויות.

 7. רפי גינת, הבוס שלך בעבודה, כתב מאמר מעניין מאוד שצוטט ובוקר לא מעט.
  מה דעתך על האייטם הנ"ל (רק אם קראת אותו כמובן)

 8. איך זה שאמהות לילדים תומכות בכזו אלימות נגד ילדים שאינם שלהן? מה, מעטה האמפתיה הוא כה דק, שברגע שלוחצים על כפתור האיום על חיי ילדיך שלך, האמפתיה משנה את צבעה והופכת שקופה, ממש בלתי נראית?

 9. אני כואבת וכועסת על הרג הילדים בלבנון, וגם על הרג מבוגרים חפים מפשע. אבל, אני לא מוכנה להיות עיוורת ולהתעלם מכך שכאן בישראל יש הרג, סבל, וחוסר אונים של ישראלים, אני לא מוכנה לשים את האינטרס הלבנוני לפני מה שקורה כאן, כפי שעושים חלק ממוקיעי המלחמה שפשוט מתעלמים באופן בוטה מגורלם של תושבי הצפון, ובעצם זה כבר לא צפון, כבר נפלו בחדרה.

  לריקי אחרת
  לא קראתי את המאמר, אבל מהציטוטים שקראתי – זו לא תפיסת עולמי.

  ליל
  השאלה שלי בסוף הפוסט בכלל לא כוונה לעניין הילד שלי, כל המחשבות והרגשות שלי לגבי המלחמה הזו, ולגבי התומכים והמתנגדים לה, לא באה בכלל מהשיקול של מה יהיה טוב לילד שלי. הרי הטילים מתקרבים גם אלי, ואם תהיה הפסקת אש, ואני מקווה שתהיה ,אבל כזו שלא תזמין מלחמה גרועה יותר בעוד שנה, זה יהיה טוב לילדים של כולנו.

 10. אין לי מושג איך עובדת הזוגיות בין ynet וידיעות, אבל באיזשהו מקום הכתיבה שלך, על אף העידון והסובטיליות, הזכירה לי, כמעין חיוך מתפוגג של חתול צ'שייר, את ההגיג הנ"ל של גינת.
  בטח זו רק אני.

 11. אני לא מתרשמת מאמינות המתנגדים למלחמה כמו ציפר, הטוענים כי זו דרך להסיט את האש מבעיות פנימיות כמו המשבר החברתי והעוני. ציפר לא ידוע בדיוק כאיזה אידיאולוג חברתי לוחם למען אותם מסכנים, וגם לא כל אלו בשמאל שחתמו ויוצאים לאבן גבירול. לא ממש ראיתי אותם עושים זאת למען חד הוריות, זקנים, או משוללי קצבה אחרים, פתאום הם נלחמים בשבילם, מה זה אם לא אופורטוניזם חצוף?
  מלבד זאת, טיעון ה"לקשקש בכלב" הזה הוא כל כך קלישאי ונדוש, המלחמה הזו והדרך בה נכפתה עלינו הרבה יותר מזיקה לשלטון מאשר המצב החברתי, שכידוע לא הפריע לאולמרט להיבחר על פני פרץ.
  מטריד אותי עוד יותר שאותם מתנגדים למלחמה שלצערי אני מכלילה אותם כאן, אבל אני מתייחסת בעיקר לחותמי המכתבים ונושאי השלטים בהפגנות השמאל האחרונות, מתעלמים מהעובדות הכל כך שונות הפעם, מול מצב הכיבוש שנגדו הם רגילים ללחום ושגם הוא השתנה לגמרי מאז היציאה מעזה. המציאות לא מבלבלת אותם, הם ממשיכים לדקלם את הסיסמאות הפבלוביות שלהם, הצדקניות והנעדרות כל חוש חמלה ואמפתיה כלפי ישראלים שסופגים מטחי טילים וחייהם וכל המציאות שלהם הפכו לגיהינום צרוף. נכון, יש לנו פחות מתים, אז מה? אנחונו לא חזקים בלשלוח תמונות זוועה לפליקר, תמונות שהולכות ומקהות אותי באופן אישי, אבל איזו אטימות צריכה להיות לאנשים האלו, להתעלם מכך שגם חייהם של הצפונים מזוויעים. לסרב לראות את האויב החדש ישן הזה שמונע ממטרה, אידיאולוגיה ורצון שטני אחד, ל ה ש מ י ד אותנו. והוא אפילו לא מצטייד בתירוץ הקורבן כמו הפלשתינים, שרבים מהם מצהירים על אותו רצון בדיוק, אבל להם יש סיבות. אז אולי כן, כשרוצים להשמיד אותי, ממש לא מתחשק לי להיות סובטילית ריקי, אני רוצה שיגנו עלי. אני מעדיפה שלא יהרגו אזרחים, אבל אני לא מאמינה לרגע שמישהו בצבא עושה זאת בכוונה, הצד השני דווקא כאן.

 12. שלפני כמה ימים אורי מחק לי תגובה שעסקה בין היתר בהומוסקסואליותו של אילן שיינפלד, שהיא מוצהרת ועליה הוא עשה את מיטב הונו היחצ"ני. את המחיקה הוא נימק בכך שעסקתי "באופן לא רלוונטי" בנטייה המינית של המשורר אשר אורי חפץ ביקרו.
  אבל זה לא מפריע לו עצמו לכתוב "אהוד אשרי הומו" בלי שום רלוונטיות, ובלי לבדוק אם זה נכון בכלל…

 13. משום מה כשמבקשים ממני להוכיח שיש לי ילדה הדם מציף לי את העיניים.

  לא שהרטוריקה הנחותה שלך ראויה לתגובה עניינית, אבל אם מתחשק לך לקרוא את הנימוקים הממשיים של חלק ממתנגדי המלחמה הזו לפחות, ולא רק את הנימוקים שאת בודה להם ממוחך הקודח, את מוזמנת לקרוא למשל את המאמרים הבאים:
  http://www.haokets.org/mail-message.asp?ArticleID=1893
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/746260.html

  רבים מאוד מהמפגינים שאת כל כך בזה להם רוצים בדיוק כמוך להפסיק את הירי על ישראל, אבל מה לעשות שהם חולקים עלייך בנוגע לדרך לעשות זאת ומאמינים, בניגוד אלייך, שמחיקת לבנון האזרחית, המדינה המערבית ביותר בשכנותנו, איננה מה שיגביר את בטחוננו באזור. בעינייך זוהי כנראה סיבה לפקפק בהשתייכותם למין האנושי על כל גווניו. לוגיקה מרתקת.

  אגב, לפחות חצי מהמשתתפים בהפגנה לפני שבועיים היו ערבים ישראלים. האם אני צריכה להזכיר לך את הנתונים הדמוגרפיים בנוגע למספר ילדים ממוצע במגזר האוכלוסייה הזה? או שעכשיו תעברי מגזענות מרומזת לגזענות מפורשת ותטעני שהערבים אוהבים את החיזבאללה יותר מאשר את ילדיהם?

  ועוד משהו: מעניין איך מישהי שלא מזמן ערכה סדרת כתבות אוהדת על אנשים שבחרו לא להביא ילדים לעולם, עברה כל כך מהר לרטוריקה הקונפורמיסטית ש(במפורש או במובלע) שוללת זכות דיבור ממי שאין לו ילדים.

 14. בכל הנוגע לציפר את מן הסתם צודקת. לא משנה מה עמדתו, קשה להאמין לו, זה תמיד נראה או כפרובוקציה לשמה או כתחושת בטן כה פרטית שאין אפילו מקום לדיון ענייני בטענות שהוא מעלה. באותה מידה הוא היה יכול להיכנס למוד של "להיכנס בהם". בקיצור, לא אצלו נחפש עקביות, חבל על הזמן.
  הדבר נכון רק בחלקו לגבי מפגיני השמאל. קחי לדוגמה את "עצומת הסופרים". מי שמכיר את מפת האינטרסים ומערכות היחסים של יוזמי העצומה, חבורה תל-אביבית שמזינה ומיחצנת את עצמה בלי הכרה, לא יכול שלא לחשוד בכנותם. מי שבמקרה קיבל גם טלפון בהצעה להצטרף לעצומה – במקרה מיחצנית, שהיא במקרה בתו של ח"כ מיכאל איתן מהליכוד אבל חברה טובה של חלק מהיוזמים – התגלגל מצחוק (או חתם, או גם וגם).
  אבל אפילו בחבורה הפתטית הזאת של יחצנים ואופורטוניסטים וטרמפיסטים יש אנשים, לא רבים, שפיהם ולבם שווים.
  השאלה האמיתית בסופו של דבר אינה אם תגובה ישראלית לתוקפנות החיזבאללה היא מוצדקת (היא כן) ואפילו לא מהם מניעיהם האמיתיים של מקבלי ההחלטות. השאלה החשובה מכל היא עם מה נישאר בסופו של דבר: עם יותר ביטחון לתושבי הצפון ולילדינו הפרטיים, או עם פחות.
  כמי שחוששת שהתשובה השנייה היא הנכונה, וכל יום שעובר מצדיק את חששותי, אני עוד עשויה למצוא את עצמי הערב בהפגנה בתל אביב (שניים מהדברים השנואים עלי, הפגנות ותל אביב, ובכל זאת).

 15. גורמת להחלשת טיעונייך, במקום הפוך. הבעיה היותר קשה היא שאת – חמומת מוח שכמותך, מיהרת להדביק לי פרשנות מוטעית, לא טענתי בשום מקום שחסרי ילדים לא ראויים להשמיע דעה, אדרבא, שישמיעו, אבל אני חושבת שמעניין לבדוק את סוגיית הדיעה הפוליטית בהקשר המלחמתי בין מי שיש או אין לו ילדים, זו שיחה שהייתה לי לפני כמה ימים, ואפשר לא להסכים עם המסקנות, שממילא אינן ברורות, אבל מעניין מה קורה לדעה הפוליטית אחרי שיש ילדים, והאם היא מקצינה או הפוך. זה מה שניסיתי לשאול. בנוגע לערביי ישראל, המזדהים עם האח הרחום נסראללה, זו כבר סוגיה אחרת לגמרי שבאה מתוקף נסיבות אחרות, שיייכותם החצויה והיחס של המדינה אליהם, אבל למה לא לערבב מין שאינו במינו, כדי להדביק לי בכוח גזענות, דבר מגוחך.

  ועוד תיקון אחד לתשפוכת התוקפנית, המשמיצה ורווית השינאה שלך (העיקר שבהפגנה תפגיני הומאניות! זה מאוד חשוב) – לא עשיתי סדרת כתבות על כאלו שלא רוצים ילדים אלא כתבה אחת.

 16. בהחלט. לא כולם שם אופורטוניסטים, אבל חלקם בהחלט כן, וגם אני חוששת שבסוף המלחמה הזו יהיה עוד פחות בטחון לילדים שלנו. אבל אני מספיק אבודה בתוך מורכבות המלחמה זו שאין בה צודק מוחלט, כדי לא לצאת להפגנות, משום שהאמת ההיא לא ברורה לי בכלל.

 17. ריקי מה יש לך נגדנו ? מדוע את צריכה להיות הקומיסרית שמנחשת באיזה הפגנות השמאל הרדיקלי משתתף ובאיזה לא, היכן הוא אמפטי והיכן לא.

  כמי שמרבה ללכת להפגנות, גם עם ילדיו, אני יכול להבטיח לך שאחוז המשתתפים מהשמאל הרדיקלי בכל המאבקים החברתיים גדול מאות מונים מאחוזם באוכלוסיה. חלק קטן מאד מהמפה הפוליטית הציונית השתתף בהפגנות החד הוריות, מאבקי עובדים בכלל ועובדים זרים בפרט.
  זה שאיכפת לי מתושבי לבנון עוד לא הופך אותי לאדיש לסבל של תושבי הצפון או לחסיד של נאסראללה, אבל כאשר את מקבלת את העובדה שהמלחמה הזאת נכפתה עלינו את בהחלט הופכת לשותפה. המלחמה לא נכפתה עלינו בדיוק כמו שפשעי המלחמה לא נכפו עלינו. זאת הבחירה שלך לראות בחטיפת חיילים עילה למלחמה וחטיפת מאות ואלפי אנשים – פלסטינים ולבנונים – דבר נורמלי. זו גם הבחירה שלך להתעלם מהקו הישיר בין הפגיעה באזרחים בצד השני לפגיעה באזרחים בצד שלנו (כן זה עדיין הצד שלי).

  התמיכה של השמאל הרדיקלי באזרחי לבנון היא בהחלט בגלל פשעי המלחמה של ישראל, אבל לא פחות בגלל שזה גם אינטרס ישראלי להפוך את הפגיעה באזרחים ללא לגיטימית. מה עוד שהשנאה שאנו זורעים במלחמה ודאי אינה פחות מסוכנת מהחלשת ההרתעה שבניסיון להחזיר את החיילים בדרכים דיפלומטיות במקום במלחמה.

 18. לעניות דעתי, חבל להשקיע זמן ומחשבה בחבורת אנשים דוגמטיים, מותנים פאבלובית, שלעולם לא יפסיקו להמטיר על סביבותיהם את קלישאותיהם הנבובות. כמו שעון עומד, שמצביע על השעה הנכונה פעמיים ביממה, גם להם יוצא פה ושם לומר דבר טעם, אבל לרוב הם חוזרים וטוחנים, בלי טיפת ביקורת עצמית, את אותם הבלים. למזלם של הישראלים כוחם הפוליטי של אלה בטל בשישים למרות בולטותם התקשורתית והבועתית.

 19. אתה מתעלם, כמו רבים ממחנה המתנגדים מעובדה אחת קריטית, החיזבאללה לא הסתפק בחטיפת החיילים והחל להפגיז בקטיושות את אזרחי ישראל. מה לפי דעתך, מה לפי הקודים המוסריים שלך צריכה מדינה שחייבת להגן על האזרחים האלו, שאולי אינם אתה אבל הם אנשים שמגיע להם לחיות ולא במקלט, ולא באיום מתמיד, וחלקם כבר לא חיים כמובן, מה לדעתכם הייתה צריכה הממשלה הזו לעשות? אני באמת מחכה לתשובה

 20. בסה"כ חזרנו מאוחר מההפגנה, ניסינו לשמור על שרידי שיגרת הערב והכל נגרר עד מאוחר.

  אני לא מקבל את תפישת העולם הבינארית שלך שאני צריך לבחור בין דרכה של ישראל לזו של החיזבאללה. יש בין דרך הפעולה הישראלית לזו של החיזבאללה הרבה מן המשותף מכדי שאזדהה אם מי מהם. בהבדל אחד – ממשלת ישראל מייצגת אותי ויש לי, כישראלי ויהודי הנהנה מהפריבלגיות הכרוכות בכך, אחריות להשפיע על ממשלת ישראל בכל כוחי הדל כדי לנסות ולתקן את המצב.

  מתחילת חטיפת החיילים ופעולת צה"ל הכושלת לשחרורם לא בחלה ישראל בתקיפה מסיבית בלבנון הכוללת תקיפת אזרחים. ע"פ ווינט ב 12.7 ירה החיזבאללה 6 רקטות לעבר ישראל ואילו למחרת הוא ירה 133. האם זה נראה לך הגיוני שהם תיכננו התקפה צבאית שתתחיל בשש קטיושות/ וטילים ותמשיך ב 133 למחרת או שאולי יש לכך קשר לתגובת ישראל. אני חושב שהסירוב העיקבי מהיום הראשון של ישראל להיכנס למשא ומתן על שחרור החיילים והפסקת האש הוא חלק מניסיון ההסלמה שאת מחירו משלמים תושבי הצפון בישראל, תושבי לבנון והחיילים, אין בכך שום גזרה משמיים.

  ולבסוף כדאי לזכור שאנו לא באים ללבנון בידיים נקיות. עשרים שנה של מלחמה, חטיפות ועינויים וגם בחישה לא קטנה וכושלת בהסדרים המדיניים הפנימייים של לבנון צריכים להוות תמרור ענק לחשיבה נוספת, שנייה ושלישית לפני שאנו עושים משהו בלבנון. כן יש מחיר שמשלמים לאחר מעשה על פשעי ישראל בלבנון ויהיה מחיר על הפשעים החדשים. את יכולה לאמר באותה מידה שיש מחיר גם על מעשי החיזבאללה, אבל את המחיר משלמים לרוב ללא אבחנה דוקא האזרחים וחובתינו האזרחית היא סרב לשתף עם כך פעולה, ולנסות ליצור אלטרנטיבה לילדינו..

 21. שהפאשיסטן של רשימות הצטרף אליך בכזאת התלהבות, גם אם את התשפוכת האחרונה שלו מחקת. (למי שהחמיץ – אורי פז ביסס את קביעתו שאהוד אשרי הוא הומו על כך שגיבור ספרו הוא כזה. וחתם בנבואה שאשרי עוד ייצא מהארון).
  מה לעשות, ריקי, וג'ני לא היחידה שקראה בדיוק מה שכתבת: שמי שאין לו ילדים אין לו זכות מלאה להיות נגד המלחמה הזאת. כאילו אין לו למי לדאוג, עלק. חשבת על האפשרות שהמתנגדים למלחמה – אלו עם הילדים שאת מרשה להם לצאת להפגנות – חושבים בניגוד אליך שהמלחמה ומה שעלול לקרות אחריה באזור מסכנת יותר את חיי הילדים שלהם?
  יכול להיות שהתכוונת להמשיך מחשבה שהתעוררה בך אחרי שיחה שהיתה לך במקום אחר. הקוראים שלך לא יודעים על שיחה ולא על מחשבות וההמשך שלהן. הם יודעים רק מה שאת כותבת, וזה מה שכתבת. בפעם הבאה תני את הפרשנות שלך בגוף הטקסט. או אל תתלהמי על מי שקוראים בשורות שלך לא יותר מהורמונים.

 22. שקוראים ברשימות שלי רק הורמונים הם כנראה לקויי קריאה. בטח מי שקראו שביקשתי לאסור על נטולי ילדים להביע דעה.
  ואם את מחברת אידיאולוגיה פאשיסטית למה שאני כותבת וחושבת, אין לי שום דיון איתך, את יותר גרועה מלקויית קריאה.

 23. קשה לי להבין איך אתה רואה משותף בין דרכה של הממשלה, שיש לי השגות קשות על פועלה במלחמה הזו בהקשרים נוספים מלבד הרג לא מכוון של אזרחים, למשל בנושא המאמר של רותי סיני בהארץ היום, לבין דרכו של הארגון השטני המתועב הזה, ששמח על רצח אזרחים ומצהיר שהוא פוגע בהם במכוון. לא מאמינה שצהל פוגע בכוונה באזרחים, לא ראיתי הצהרות שמחה על הרג כזה, ההפך, אם כי התבטאותו של הרמטכ"ל אתמול אצל אילנה דיין מדאיגה.

  עוד יותר קשה לי להבין איזה מוצא לדעתך היה לישראל אחרי התקיפה הזו של חיזבאללה, ובאמת, לספור קטיושות זה קצת לעג לתושבי הצפון, במיוחד היום.
  ומה לדעתך רוצה לבנון שדחתה את הפסקת האש הזו?

 24. קשה להיזהר מספיק במילים ביום כזה, ואני מקוה שדברי יובנו מתוך הכאב והחשש שהם נאמרים, ולא מתוך פרשנות של לעג. ודאי שאין בכוונתי ללעוג לתושבי הצפון. ספירת הקטיושות לא באה לזלזל בסכנה של שש הקטיושות, אלא להראות שלישראל יש השפעה ישירה על מספר הקטיושות במעשיה ותגובותיה וכישראלים עלינו לשאול את עצמנו עד כמה מעשי הממשלה וצה"ל משרתים אותנו היום ובעתיד, ועד כמה הם עולים בקנה אחד עם הסטנדרטים שאנו רוצים לחיות לפיהם.

  נראה לי שאת מייחסת השפעה רבה מידי לכוונות וליכולת לבחון אותן וממעיטה באופן תמוה בערכם של מעשים. האם קטיושה שנורתה מתוך כוונה לפגוע מסוכנת יותר מעשרה פגזים שנורו "בתום לב", האם השנאה והזעם שהיא מעוררת בישראל גדולה יותר מהשנאה והזעם שהפצצות הצבא ה"מוסרי" גורמות.

  הרמטכ"ל הרי כבר "התחלק" פעם ביחס להפצצות בעזה, ואלוף פיקוד צפון כבר המליץ לא לספור את מתי צה"ל במלחמה, אז את חושבת שהם סופרים מתים לבנונים ?, בין דברי האליטה הפוליטית והצבאית לחוכמת הטוקבקים משתרע מגוון של "כוונות" חיילי צה"ל שתוצאותיהן אלפי נפגעים.

  ומה את מצפה שאגיד על דחיית הטיוטא ע"י לבנון ? שאזכיר שעד עכשיו ישראל דחתה כל פנייה להיכנס למו"מ על הפסקת אש, או שלבנון לא תסכים הפסקת אש שלא כוללת קריאה ליציאת ישראל מהשטח שנכבש הקיץ.
  אז הינה אמרתי,אז מה האם יש לנו איזשהיא השפעה על ממשלת לבנון ? מה שבאמת חשוב הוא מה אנו יכולים לדרוש ממשלתינו ולא האם אנו יכולים להכות על חזם של שכנינו.

 25. אחר כך תקראי עוד פעם את מה שכתבתי. אולי עוד פעם את מה שאת כתבת. ואז תגיבי למה שכתבתי. לא לרוחות שרודפות אותך ממקומות אחרים ומעניין למה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *