במדורו המענג, "משחק מילים", כותב אודי אשרי השבוע על רמי יצהר, כמייצג סוג של גברים השורץ בברים שטופי אלכוהול וזימה, הנותן ביטוי לתפיסותיהם המחליאות באשפתון האינטרנט שלו.  להלן ציטוט מהטקסט: "עניין מרכזי", אתר החדשות הצהבהב שעורך רמי יצהר, נכלל בסבב האינטרנט היומי שלי לצרכים אנתרופולוגיים: מאחר שאני לא הולך לברים ולמועדונים, זאת הדרך היחידה שלי לקבל מושג איך מדברים גברים מסוימים, שטופי טסטוסטרון והלומי אלכוהול, על ענייני השעה. אני מנחש שהסיטואציה משחררת אותם מעכבות ומוציאה מהם את השקפותיהם האותנטיות. מה שהם פולטים בחסות האפלולית והאלכוהול, יצהר מפרסם לאור היום כשהוא פיכח לגמרי".

נראה לי שהדימוי של אשרי קצת מיושן, או נתלה בסטריאוטיפ שבדרך כלל אוהבים להשתמש בו דוברי קבוצות כמו יראי השמיים, או המתנחלים.אני לא משוכנעת שרוב שוכני הבארים, לפחות בתל אביב, הם דווקא אלו שיפלטו דעות שוביניסטיות כאלו, אם אשרי יערוך משאל מקרי.

כי אשרי לא צריך לכתת רגליו בברים אפלוליים, הוא יכול לפנות לקהל הרבה יותר מתוקשר לאחרונה, גם על ידי אשרי עצמו, הלא הם הטוקבקיסטים.

אחרי קינתה הזועמת של "אשתו של" על כך שחברות הכנסת לא פוצות פה בעניין האונס בחיל האוויר, הזמנתי את ח"כ זהבה גלאון לפורום חי בynet בעניין זה. מהתגובות שחלקן לא היו ראויות להתפרסם, אשרי היה למד שדעות כמו של יצהר, מפעפעות בקרב מגיבי המקלדת, ולא בטוח שכולם הלומי אלכוהול של בילוי אמש. אפשר לראות דעות כאלו גם בכתבות בynet. ומה שיותר גרוע, זה שיש גם נשים שחושבות באופן הזה, הן הטמיעו כנראה את תפיסות העולם הזה גם בלי לקרוא את יצהר, או להתגלגל בברים.

 

למה תהילה, למה לא "נאורה".

8 תגובות

 1. מסכימה איתך לגבי בריוני המקלדת והקלות הבלתי נסבלת בה אנשים הופכים גסי רוח כמו שאנשים שתויים, חסרי פנים וחסרי כבוד מינימלי מרשים לעצמם. ניתן לראות זאת בכל נושא שכותבים עליו ברשת, בעיקר בווינט. והאוס הזה הוציא מאנשים את ה(מה המילה ההפוכה ל"מיטב"?)

  אבל תשמעי, גם את נופלת לא פעם לכתיבה מתלהמת ומשתלחת בדמויות ונושאים שאינך ממש בקיאה בהם, ועושה זאת על דרך הסטריאוטיפ.

  כמו שכתבת בעצמך "אפשר לראות דעות כאלו גם בכתבות בynet".

 2. לא זוכרת שיצא לי ליפול לכתיבה מתלהמת, אולי אם לא מסכימים עם מישהו נורא קל לראות בדבריו התלהמות. משתלחת? דווקא כן, במטרות שנראות לי ראויות. זו למעלה למשל.

 3. שזה או זה או ההנקה.
  אני עומדת מאחורי כל מה שכתבתי שם. לגמרי. כמו שכתבתי קודם, זה שדעתך שונה משלי לא אומר שאני בהבכרח מתלהמת, יתכן שדעתי סתם מרגיזה אותך ולכן נתפסת ככזו.

  ועכשיו, בשביל לקנטר אני אוסיף שמי שיולדת בבית לוקחת סיכון לא אחראי וטיפשי על חיי היילוד שלה ולפעמים גם על חייה. ותחסכי ממני את המחקרים ההזויים של "באופן טבעי".

 4. התלהמות-יש
  השתלחות-יש
  חוסר בקיאות-יש

  מ.ש.ל

  לא מדובר בהתרגזות, פשוט ציינתי שבתור מי שנוטה לכתוב בנימה דומה למושאי הפוסט הזה, קצת מוזר לקרוא שאת נגד כתיבה כזו.

  ובשביל לא לקנטר אני אבהיר שאין מחקרים בבאופן טבעי כמו שאין מחקרים בכל פורום אחר. זה אינטרנט, לא החיים. יש עשרות מחקרים אחרים, אבל לא אבלבל אותך עם עובדות.ולא מדובר על לחשוב אחרת ממך, יש הבדל בין לסלף עובדות ולהשתמש בשמות אנשים כדי לכתוב טור לבין סתם להביע דעה שונה.

  ובואי תעצרי את זה כאן, כי יש לי הנטייה לחשוד שאני טיפ'לה מעורה בתחום ממך (ולא, לא מבאופן טבעי)

  <הכותבת לא ילדה בבית, אז אפשר לרדת מהנימה הכן מתלהמת>

 5. ואני גולש לאתרי סקס ופורנו, אבל לצרכים אנתרופולוגיים בלבד!
  טוב,נו, בעצם, אני מחפש נואשות את הסיפור היומי מהפלייבוי, למישהו יש מושג איפה הוא עלול להיות??

 6. זה הכל סתם שטויות וסטריאוטיפים.
  אני, חוץ מאיזה כוסית פה ושם, לא צורך כמויות ענק של החריף-החריף הזה, אבל כשאני שומע עוד פעם, בפעם המיליון, לפני שאני מספיק להשתיק את הרדיו, את אחת מה"תשדירים" האל ה של משרד התחבורה, אתם יודעים- "שותים בירה אחת- וזה קורה…" (מה קורה, אגב?? איזו מין בירה זו?? היא מעורבת ב-LSD, או משהו??), אני נתקף רצון דחוף לרוץ לרוקן איזה בקבוק משקה…
  ובל אופן, בנוגע לשטופי-הזימה והלומי האלכוהול,זה, כאמור,סתם שטויות.
  מי שהוא בהמה גסה וערס מצוי, הוא כזה, גם ללא שום אלכוהול.
  האלכוהול אולי רק מקצין את זה עוד יותר, אבל זה לא שללא האלכוהול, הבנאדם הוא איש-תרבות, שתחביבו הגדול ביותר הוא ללכת לקונצרטים של הפילהרמונית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *