האוטובוס המחורבן מאחר בעשרים דקות בדיוק. "סתכל סתכל, איך היא עושה עם הפה" הוא אמר לחבר שלו, איש מכירות מהצוות שלו "כאילו לא שמה לב להבעות שלה. אני אומר לך, משהו איתה עקום". החבר הביט משועמם באישה ממוצעת הקומה ובעלת השיער השחור-פראי שישבה בתחנת האוטובוס וחיכתה להסעה שלה הביתה, ביום השלישי לעבודתה ב"אוריינט מדפסות" שבאזור התעשייה באור יהודה.  שניהם ניגשו לחניון, כדי להתניע את רכבם, יונדאי משנת ייצור 2003, ולנסוע הביתה, מרוצים מאוד מהעיסקה שעמדו לתפור סופית ביום המחרת. האישה הביטה בהם כשחלפו על פניה בתחנה והנידו לה בראשם. "לפי דעתך היא רווקה" שאל, החבר שלו? "שם כסף שכן, למרות שמי יודע" הוא ענה לו והגביר מהירות בדרך לאיילון.

היא עלתה לאוטובוס, שילמה לנהג והתקדמה פנימה. כשירדה ממנו, הלכה לחנות הירקות, לקנות אבטיח ועגבניות. "תטעמי איזה אבטיח, אמר המוכר, טפח עליו, סיבב אותו על כף ידו, הניח אותו במכה על השולחן ובצע בו משולש קטן, מושיט לה. "לא תודה", היא אמרה, "אני אקח אותו, זה בסדר". "נו, תטעמי, מה את מתביישת?" הוא מפציר, הסכין, היא אומרת לו לבסוף, "בדרך כלל סכינים צוברים חיידקים, צריך לשטוף קודם". היא שילמה ויצאה והוא קרץ לגבר שעמד מאחוריה וסיבב אצבע על מצחו, הקונה גיחך.

בתור למכונת הקפה בבוקר הם ראו אותה, מעבירה את שיערה לצד השני ומערסלת אותו ללא הרף, "תגידי, את החדשה, לא? " הוא פנה אליה, "מאיפה הגעת?", היא הביטה בו נבוכה, ופלטה, "מהבית, יד אליהו". פרץ צחוק מופתע וחלול השתחרר מפיו של איש המכירות, "את מהבית? אני מהגינה", הוא אמר, עיניו דמעו, "לא התכוונתי… לא חשוב", היא חייכה במבוכה, מבט של ארנבת, והוא אמר, "התכוונתי איפה עבדת, אבל זה היה מצחיק בכל זאת".

בכל זאת, היא ידעה שזה יגיע. ידעה שגם הוא יעלה עליה תיכף ומייד, סתם איש מכירות זוטר, אבל כבר קלט את הדבר. שם אצבע בדיוק על השסע שהיא נמלטת ממנו.

 בכל מקום שהיא הולכת הם רואים אחרי פעם פעמיים, אפילו שהיא מנסה להיות קורקטית ולקונית, רצינית ומחוּקה. מתאמצת נואשות שלא תברח לה אף הבעה, מילה או מבט שיסגיר את החרדה המטביעה. אותו פחד של חיה שיודעת שהיא עומדת להיתפס, שהיא מכירה מאז הילדות.

בערב יושב איש המכירות עם בירה טובה ואבטיח מול הטלוויזיה. איש המכירות הנוסף מניח רגליים על השולחן, והם מתכוננים לתחילתה של "פיק-אפ", סדרה נועזת חדשה של ערוץ 10. "זותי מופיעה בה, נו" מנסה להיזכר איש מכירות מספר שתיים, ההיא מפלייבוי, יש לה שריטה רצינית זותי".

"אבל חמודה חמודה", אומר איש מכירות מספר אחת.

"מגניבה", מסכים איתו השני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *